,

Seo’da Sosyal Medyanın Önemi

Seo'da sosyal medyanın önemi

Seo’da sosyal medyanın önemi gerçekten büyüktür. Web sitenizi bir bütün olarak ele almalıyız. Sadece web sitenize içerik girerek, güncel tutmaya çalışarak belki google de belirli bir konuma gelebilirsiniz ancak sosyal medyayı sizden daha etkili kullanan rakibiniz sizi rahatlıkla geçerek hedefine ulaşabilecektir.

Sosyal medya denilince sadece Facebook ve Twitter akla gelmemelidir. İnsanların en çok kullandığı paylaşım siteleri tespit edilip onlar üzerinde özel çalışmalar yapılmalıdır.

Sosyal medya fenomenleri tarafından sizin içeirğinizin paylaşılması, o fenomeni takip eden kişilerin de sitenizden haberdar olarak ziyaret etmesi anlamına gelir ve onların da paylaşmalarıyla daga geniş bir kitleye ulaşmış olursunuz.

Instagram ve  Pinterest de diğer sosyal ağlar gibi son dönemde tercih edilen sosyal ağlardandır. Gelişmeleir yakından takip edip kullanıcıların ilgileirne göre tercih ettiği sosyal ağlarda paylaşım yapmak size ziyaretçi olarak dönüş anlamına gelecektir.

Her ihtimali düşünerek hareket edin. Böylece farklı kanallardan SEO çalışması yaparak websitenize hedeflediğiniz kitleyi sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir