,

Seo İçin Bilinmesi Gereken Link Analiz Araçları

1- Open Site Explorer

2011′de Yahoo’nun Site Analiz aracı kapandıktan sonra popüler hale gelen Open Site Explorer web tasarım ve seo uzmanlarının çok sık kullandığı araçlardan bir tanesi konumundadır. Siteniz ile ilgili aldığınız linklerin analizi, domain otoritesi, sayfa otoritesi, rakipleriniz ile karşılaştırma gibi pek çok kullanışlı bilgi sunuyor.

OpenSiteExplorer.org adresi üzerinden ulaşabileceğiniz siteye ücretsiz üyelik paketi ile üye olduğunuzda bazı kısıtlamalar da olsa kullanışlı verilere erişebiliyorsunuz. Ücretli üyelik extra özellikler kazandırıyor.

2. Majestic SEO Site Explorer

Dünyanın en popüler backlink analiz araçlarından birisi olan İngiltere merkezli MajesticSEO Site Explorer yine çok kullandığım araçların başında yer alıyor. Linkleriniz ile ilgili envai çeşit analizi gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz üyelik ve paket bazında ücretli üyelikler mevcut.

3. Ahrefs Site Explorer

Ahrefs, Rusya merkezli bir link bütünleşik SEO aracımız. Siteniz ile ilgili iç-dış ne varsa görebilirsiniz. Yine ücretsiz üyelik ile birlikte kısıtlı da olsa yararlı pek çok veriye erişebilirsiniz.

4. Link Diagnosis

Ücretsiz SEO araçlarında belki de en iyi performansı ve veriyi sağlayan aracımız iAcquire tarafından kullanıma sunulan link analizi ile ilgili pek çok bilgiyi bize sunuyor. MOZ Api kullanarak verileri çeken seo aracını mutlaka denemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir