,

Arama Motorları için SEO’nun Önemi

SEO’nun önemli bir yönü, web sitenizi hem kullanıcılar hem de arama motoru robotları için anlamayı kolaylaştırıyor. Arama motorları gittikçe sofistike hale gelmiş olsa da, bir web sayfasını bir insanın yaptığı gibi hala göremiyor ve anlayamıyorlar. SEO, motorların her bir sayfanın ne hakkında olduğunu anlamalarına ve kullanıcılar için nasıl faydalı olabileceğine yardımcı olur.

SEO Karşı Ortak Bir Tartışma

Sık sık ifadeler duyuyoruz:

“Sıralamaya veya dizine eklenebilmek için web sitelerinin bazı kuralları veya ilkeleri izlemesini gerektiren bir arama motoru üreten hiçbir akıllı mühendis olmaz.Yarın beyin olan herkes, herhangi bir mimari üzerinden taranabilen, kompleks veya eksik olan her şeyi ayrıştıran bir sistem isteyecekti. Kodlayın ve lisanssız arama pazarlama uzmanları tarafından ‘optimize edilmiş olanlar değil, en alakalı sonuçları geri getirmenin bir yolunu bulmaya devam edin. ”

Fakat bekleyin …

Akadaşını köpeğinin resmini çevrimiçi yayınladığını düşünün. Bir insan bunu “siyah, orta boy bir köpek, bir Lab gibi görünüyor, parkta oynamak gibi” diye tarif edebilir. Öte yandan, dünyanın en iyi arama motoru, fotoğrafın bu düzeydeki sofistike bir seviyeye yakın bir yerde anlaşılması için çaba sarf edecektir. Bir arama motorunun bir fotoğrafı anlamasını nasıl sağlıyorsunuz? Neyse ki, SEO, web yöneticilerinin, motorların içeriği anlamak için kullanabilecekleri ipuçları vermesine izin verir. Aslında içeriğinize uygun yapı eklemeniz SEO için gereklidir.

Arama motorlarının hem yeteneklerini hem de sınırlamalarını anlamak, web içeriğinizi arama motorlarının sindirebileceği şekilde düzgün bir şekilde oluşturmanıza, biçimlendirmenize ve açıklama yapmanıza olanak tanır. SEO olmadan, bir web sitesi arama motorlarına görünmez olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir